Kalıp Sistemleri°

Kalıp Sistemleri inşaatlardaki en önem verilmesi gereken imalatlardır. Yapılarda kalıp işçiliği ne kadar doğru uygulanır ise yapının taşıyıcılığı ve mukavemeti o derece yüksek olur. Bu sebeple kalıplar teknik bilgisi olan kişilerce projelendirilip teknik bir ekiple uygulaması yapılmalıdır.

Bu sistemler geleneksel sistemlere oranla daha hızlı ve doğru kalıp imalatlarında yardımcı olur. Kalıp Sistemleri Elemanları belirli standartlarda olarak imal edilerek şantiyere sevkiyatı sağlanır.

Her türlü inşaat projeniz için gerekli kalıplarınız deneyimli ekibimiz tarafından projelendirilir ve süpervizörlerimizin yardımı ile montajınıza her türlü teknik destek vermekten mutluk duyarız.

Endüstiyel TİP H20 Ahşap Kirişli Kolon Perde Kalıp Sistemi


Çelik kuşaklarla (SRZ) ile güçlendirilmiş H20 ahşap kirişlerin ile bağlanması ve ön yüzeyine 18 veya 21mm lik Plywood ile kaplanması ile oluşur. Bu şekildeki paneller Kuşak Birleştirme Elemanları (KBE) ile birbirlerine döküm kama ile bağlanır.

Kullanılan Döküm kamalar ile panellerin birleştirilmesi kurulum ve söküm pratiklik sağlar. Perde kalıbının her iki yüzeyine gelen basınçlar, kalıp içinden geçen saplamalar (Tie-rod) ile karşılıklı aktarılır ve taşıtılır.

Bu panel sistemi oluşturan kalıplar birkez montajı tamalandıktan sonra tek parça standart eleman olarak kullanılabilmektedir. Vinçle taşınarak her kata taşınarak hızlı ve pratik olarak kalıpların yapılmasını sağlar.

Kullanılan paneller sökülerek başka projelerde kullanılması sağlanması ve playwood hasarlarında plywood değişimin pratik ve hızlı olması sebebiyle son derece kullanışlı bir kalıptır.

Bu sistemle perde kalıpları kolon kalıpları ve yuvarlak gövdeli kalıplar için rahatla uygulanabilirler.

Tırmanır Kalıp Sistemi


Tırmanır kalıp sistemleri yüksek katlı binaların viyadüklerin ve kulelerin yapımında dış yüzeylerinde ve tek seferde dökümün ergonomik olmadığı durumlarda kullanılır. Böylece hem işçilikten hem de malzemeden tasarruf sağlanır.

İlk dökümde tırmanma askılarının yerleştirileceği yerler belirlenerek beton içerisine havuç ankrajlar yerleştirilir. Bu havuç ankaraylar diğer katlarda yuvaları yapılır konik takılarak tırmanma konsolları koniğin üzerine yerleştirilir. Böylece konsollar üzerinde güvenli bir çalışma alanı oluşturulur. Asansör boşluklarını kapatmak için yukarıya doğru hareket eden şaft platform kirişleri kullanılarak çalışma alanı oluşturulur. Bu sistemde perde kalıbı çift tarafl ıdır. Beton basıncı ankraj milleri vasıtasıyla karşılanır.

İlk dökümden sonra perdede bırakılan yuvalara kolları yerleştirilerek vinç yardımı ile yukarı doğru hareket eden bir sistemdir.

Döşeme Panoları


Panoları 2.00 ve 2.50 mm sacdan kıvırma yöntemi ile istenilen ebatta projeye göre üretilir. Kullanımın pratikliği ve uzun ömürleri nedenyle çok tercih edilen bir sistemdir.

Çelik Perde Kalıp Sistemi


Modüler sistem kalıplar kolay, hızlı montaj ve de montaj özelliği sayesinde zaman ve işçilikten tasarruf sağlayan, son derece emniyetli ve ekonomik bir sistemdir.

Bu sistemler ister insan yardımı ile ister birleştirilerek vinç yardımıyla taşınabilmesi sebebiyle her boyuttaki inşaatler için uygun bir sistemdir.

Her türlü Perde, kolon, yuvarlak kolon ve yuvarlak perde kalıp uygulamaları için uygundur. Pimli ve kamalı olarak uyulabilirler.

galeri°

Bir projeniz ya da
bir fikire mi ihtiyacınız var?

Sizlere destek vermekten memnuniyet duyarız. Bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sizi Arayalım
TOP